Školní rok 2017/2018

DESATERO PRO PRVŇÁČKY

1. Znám svoje jméno a příjmení, vím, jak se jmenují rodiče.
  2. Umím se obléknout i převléknout do cvičebního úboru, a to tak rychle, aby nikdo z mých kamarádů na mě nemusel čekat. Umím na tkaničce mašličku.
  3. Umím uklidit knížky, pastelky a hračky tam, kam patří.
  4. Dovedu kreslit tužkou a pastelkami i malovat barvami.
  5. Poznám základní i doplňkové barvy.
  6. Umím vystřihnout obrázek nůžkami.
  7. Dovedu si připravit svačinku na ubrousek a umýt si ruce.
  8. Dovedu poslouchat vyprávění se zájmem a v klidu.
  9. Televizní pohádky, filmy a písničky pozorně sleduji a povídám si o nich.
  10. Dokážu si sám uložit věci.

DESATERO PRO RODIČE

1. Každý den kontroluji školní tašku za přítomnosti svého prvňáčka.
  2. Každý den zkontroluji penál a připravím ostře ořezané tužky. Vím, že dítě jich má mít v zásobě několik.
  3. Pomáhám dítěti v přípravě školních potřeb a učebních pomůcek za jeho přítomnosti, společně je ukládáme do tašky.
  4. Školní pomůcky koupím podle pokynů třídní učitelky.
  5. Pravidelnou přípravu na vyučování rozdělím dítěti na kratší časové intervaly.
  6. Příprava na vyučování by měla probíhat v klidném a příjemném prostředí, aby se dítě mohlo soustředit na svou práci.
  7. V klidu si popovídám s dítětem o tom, co prožilo ve škole, snažím se odpovědět na jeho dotazy.
  8. O společných kulturních zážitcích (rozhlas, televize, kino, divadlo, koncerty) si s dítětem vyprávím, snažím se mu vysvětlit, čemu nerozumělo.
  9. Snažím se zařídit věci tak, aby dítě zvládlo svůj úkol co nejlépe.
  10. Jsem součástí školy, nestojím mimo ni, zúčastňuji se akcí školy.

Školní rok 2016/2017

DESATERO PRO PRVŇÁČKY

1. Znám svoje jméno a příjmení, vím, jak se jmenují rodiče.
  3. Umím uklidit knížky, pastelky a hračky tam, kam patří.
  4. Dovedu kreslit tužkou a pastelkami i malovat barvami.
  5. Poznám základní i doplňkové barvy.
  6. Umím vystřihnout obrázek nůžkami.
  7. Dovedu si připravit svačinku na ubrousek a umýt si ruce.
  8. Dovedu poslouchat vyprávění se zájmem a v klidu.
  9. Televizní pohádky, filmy a písničky pozorně sleduji a povídám si o nich.
  10. Dokážu si sám uložit věci.

DESATERO PRO RODIČE

1. Každý den kontroluji školní tašku za přítomnosti svého prvňáčka.
  4. Školní pomůcky koupím podle pokynů třídní učitelky.
  9. Snažím se zařídit věci tak, aby dítě zvládlo svůj úkol co nejlépe.
  10. Jsem součástí školy, nestojím mimo ni, zúčastňuji se akcí školy.

Předběžné informace k zahájení výuky/školního roku 2016/2017:

Školní rok zahajíme ve čtvrtek 1. září 2016 – v 8:00 v tělocvičně školy. Děti v tento den přicházejí bez aktovek, po zahájení jdou do tříd, kde se dozví základní informace od třídních učitelů.

Pak si jdou zaplatit obědy, dojíždějící si na sekretariátě školy (p. Madryová) nechají potvrdit průkazku na slevu jízdného. (!!!Na průkazce musí být fotografie.) Popř. se jdou s rodiči zapsat do školní družiny.

Ze školy odcházejí v tento den děti zpravidla kolem 10 hodin.