Černé uhlí na Ostravsku

Ve škole se děti učí ve vlastivědě o „černé“ Ostravě a černém uhlí, ale pro podrobnější informace - proč má Ostravsko tento přívlastek - si letošní páťáci zajeli přímo na ostravský Landek Park, kde to všechno začalo.

Landek byl prvním místem na Ostravsku, kde bylo uhlí poprvé objeveno a cílevědomě těženo pro podnikatelské účely.
Přímo v místě nalezení černého uhlí se konal vzdělávací program „Černé uhlí“, který je součástí projektu Moravskoslezského kraje NatTech. Projekt podporuje zájem studentů o přírodovědné a technické vzdělávání v celém kraji. Žáci formou netradiční výuky získali informace o těžbě uhlí, historii dolů a šachet, o životě tehdejších horníků.
Mohli se i zamyslet nad chybami, kterých se lidé dopustili ve snaze dosáhnout co největších zisků.

Bylo to pro děti zajímavé prožitkové dopoledne.

Hana Golasová