Ošetřovné

Vážení rodiče, o ošetřovné žádejte na emailové adrese "skola.celadna@volny.cz". Uveďte jméno a příjmení dítěte a informaci, zda si formulář vyzvednete ve škole osobně nebo ho chcete poslat zpět na svoji mailovou adresu.


Online zápis dětí do 1. tříd základní školy

MŠMT ČR vydalo důležité pokyny k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat celý duben, a to bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Dojde tak pouze k formální části zápisů, motivační část se neuskuteční. Ministerstvo doporučuje podání přihlášky bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole.
Připravujeme online elektronický systém, který vyvoláte ikonou na naší webové stránce "zsceladna.cz".
Zobrazí se formulář, kde vyplníte potřebné osobní údaje včetně kontaktních informací. Tento formulář se poté ihned automaticky odešle do systému naší školy. Po vyplnění formuláře dokončíte formální část, a to podpis zákonného zástupce dítěte. Rodič si bude moci vyplněný pdf soubor vytisknout, podepsat a do naší školy ho doručit či odeslat poštou. Podepsat jej bude možno i elektronicky a zaslat e-mailem nebo datovou schránkou.
O náběhu systému Vás budeme informovat.

Vážení rodiče a žáci. Kontaktujte, prosím, své vyučující na jejich školních emailových adresách nebo přes "Bakaláři/Komens". Potřebují zpětnou vazbu, aby věděli, jak učivo zvládáte a jak se Vám v práci daří.
Výukové materiály a úkoly, umístěné na webovém systému „Bakaláři“ v oddílu „Komens › Přijaté zprávy“, budou duplicitně zasílány i na mailovou adresu "vyukaceladna@seznam.cz".
***
Podrobnější informace k domácímu učení pro žáky ZŠ Čeladná čtěte zde!
***


Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., spustilo dne 16. 3. 2020 online výuku pro žáky 1. ročníku přes YouTube s pedagogem Mgr. Milošem Novotným.
Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00 na YouTube kanálu Online výuka. Není nutné přenos sledovat živě, videa budou k dispozici k opakovanému přehrávání.
Dnes 16. 3. 2020 bylo zveřejněno první video, ve kterém se žáci seznámují s písmenem B.

Vážení rodiče, v pondělí 16. 3. 2020 byly odeslány všem žákům úkoly k domácímu učení na týden 16. - 20. 3. 2020.
Pokud se náhodou stalo, že Vašemu dítěti v 1. - 4. ročníku úkoly nedošly na mail rodičů, napište třídní učitelce nebo na skola.celadna@volny.cz. Napravíme.


Po dobu přerušení prezenční výuky budou úkoly a instrukce k domácí přípravě žákům 5. až 9. ročníku zasílány prostřednictvím webového informačního systému BAKALÁŘI. Sledujte jej proto pravidelně, zprávy a úkoly najdete pod volbou "Komens, Přijaté zprávy". Se zákonnými zástupci mladších žáků bude komunikováno prostřednictvím elektronické pošty.
Vážení rodiče,

dle dokumentu vydaného ministerstvem zdravotnictví „Mimořádné opatření“, č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN se přerušuje výuka.
Škola (včetně školní družiny a školní jídelny) bude od středy 11. 3. 2020 až do odvolání uzavřena.

Další informace sledujte na školních webových stránkách zsceladna.cz , na školním FB, od pondělí 16. 3. 2020 také v IS Bakaláři.

Dne 10. 3. 2020    Mgr. Jana Satinská, ředitelka školy


Výsledky VII. ročníku soutěže O pohár čeladenské ovečky včetně informace o vernisáži najdete zde.


Informace k opatřením v souvislosti s rizikem infekce COVID-19.

Během jarních prázdnin, t.j. od 24. do 28. února 2020, bude provoz školní družiny z důvodu nízkého zájmu přerušen.ZE STEJNÉHO DŮVODU SE KARNEVAL PŘESOUVÁ NA POZDĚJŠÍ TERMÍN. BUDE UPŘESNĚNO.Informace pro uživatele IS BAKALÁŘI
Propojení účtů – více dětí na škole
V případě, že máte více dětí na naší škole, můžete si více účtů propojit v jeden. Po přihlášení se budete moci jednoduše mezi sourozenci přepínat:

  1. přihlaste se do webové aplikace do jednoho účtu
  2. po přihlášení si vyberte nabídku „Nástroje“ a dále „Propojení účtů“
  3. Zadejte přihlašovací údaje k dalšímu účtu a stiskněte tlačítko „Propojit“, účty se Vám propojí
Po propojení účtů je možné se jednoduše přepínat mezi účty pomocí ikonky vpravo nahoře
POZVÁNKAVíce zde.


Šachový kroužek začne 25. 11. v 11:40 v učebně IV. třídy.


Zde najdete Sborník básní ze 4. ročníku literární soutěže Kalusův kalamář.Ve středu 6. listopadu v ZŠ Čeladná probíhá provoz v normálním režimu.Zájmový kroužek "Věda nás baví" nebude v tomto školním roce pokračovat pro malý zájem.
Kroužek ručního šití se odkládá (ze zdrav. důvodů).
Drobná úprava v rozvrhu hodin je platná do konce školního roku.
Rozšířili jsme zkušebně webovou aplikaci o přístup k hodnocení žáků V. třídy (tzv. elektronickou žákovskou knížku).
Lze také oboustranně předávat mezi školu a zákonnými zástupci i jiná sdělení. Vstup do aplikace je možný na základě přihlašovacích údajů, které budou v nejbližších dnech distribuovány, přes odkaz na stránkách školy (zsceladna.cz, klasifikace Bakaláři), nebo přímo přes webovou adresu "https://zsceladna.bakalari.cz/bakaweb".
Jelikož nezačínáme od začátku školního roku, nejsou zde doplněny všechny průběžné známky. Systém ale budeme již nyní používat zejména pro sdělování důležitých informací.

Provoz školní družiny bude po dobu podzimních prázdnin (29. - 30. října) zajištěn v případě, že se přihlásí minimálně 10 žáků (žákům bylo zapsáno do deníčku, přihlášky jsou k dispozici u vychovatelek).

Seznam žáků přijatých do ŠD najdete zde.


Přihláška do ŠD ke stažení ve formátu "doc" a "pdf" .Nabídka tanečních aktivit pro děti


Od 1. 9. 2019 dochází ke zvýšení stravného!
viz. "Provozní řád školní jídelny"Z důvodů rekonstrukce je vstup pro placení stravného bočním vchodem ŠJ.
Informace pro rodiče budoucích prvňáčků najdete zde
I v příštím školním roce budeme zajišťovat pro potřebné obědy zdarma. Bližší informace zde.
Informace k webové aplikaci "Bakaláři"

Vážení uživatelé,
zavedením nového zabezpečovacího certifikátu se odstranilo chybové hlášení prohlížečů Google Chrome a Mozilla Firefox a lze je nyní bez problému používat.
Pro přístup z mobilu či tabletu s OS Android je nadále k dispozici aplikace "Bakaláři", která je ke stažení na Google Play.
Na "Bakaláře" se dostanete přes odkaz ze stránek školy "zsceladna.cz" (vpravo dole) nebo přímo vložením odkazu "zsceladna.bakalari.cz/bakaweb" do adresního řádku prohlížeče.
U přihlašovacího jména a hesla dbejte na rozlišení malých a velkých písmen.
Děkujeme za přízeň.


Oznámení o přijetí žáků do 1. třídy je zde.


Oznamujeme, že od 1. května platí přísnější pravidla pro vstup cizích osob do budovy školy. Přesné znění je vyvěšeno u vstupu do školy a je ke stažení také zde na tomto odkazu.


Výsledky VI. ročníku soutěže O pohár čeladenské ovečky najdete zde.
Ve školních prostorách byl nainstalován automat na výdej zdravých svačinek.
Automat vydává pouze na základě karet, které si zájemci (žáci) mohou vyzvednout na sekretariátu. Nabíjení kreditu a omezení vydávaného sortimentu se provádí prostřednictvím webových stránek www.happysnack.cz


Projekt "Odpaďáček" informuje!


Naše škola se zařadila do rodiny škol honosících se prestižním titulem
Světová škola.

Více o projektu najdete zde:
Dále - viz. Archiv článků